Praha/Liberec
+420 734 718 899
obchod@prestima.cz

Jaké to je být v kůži týmového nováčka


Potřeboval jsem změnu. Strávil jsem zhruba rok a půl v děčínském basketbalovém týmu, kde jsem den co den měl dva téměř identické tréninky a necítil žádný posun, a s postupem času vlastně ani radost. Proto jsem se před třemi měsíci rozhodl přerovnat si priority a dát se na lehce racionálnější cestu životem.

Ať už předtím ve škole, na táborech nebo v tomto případě v práci, první dny mi vždy dělaly problém. Můžu sám sebe přemlouvat jakkoliv, ale stejně jsem nakonec nervózní. Záhy jsem ale zjistil, že se nemám vůbec čeho bát. Kolektiv je tu výborný, kdykoliv si s něčím nevím rady, tak mi všichni se vším moc rádi pomůžou a poradí.

Začal mi intenzivní dvoutýdenní zaučovací kurz, kde jsem si postupně prošel celou firmou a zjistil, kdo má jakou roli. Byla to spousta nových informací, ve kterých jsem se poměrně rychle musel začít orientovat. Naštěstí mě tyto nové věci ale baví, takže mi nedělalo problém se naučit v nich pracovat.

Nejvíce mě tu ovšem baví webové stránky. Na střední škole jsme měli základní informace o práci ve WordPressu, takže jsem naštěstí nebyl tak zmatený, jako kdybych s tím teprve začínal. Stále ale zjišťuji, že tento obor má spoustu dalších mnou neodkrytých vrstev, na které musím přijít časem, postupným sbíráním zkušeností. Jsou to prostě ty maličkosti, které pak dělají veliký rozdíl v efektivitě. Čím dál častěji pak člověk najednou ví, kam se podívat, když nastane nějaká chyba, ideálně pak přestává být závislý na technických podporách tvůrců a nakonec i na tvůrcích samotných, jelikož si bude moci vytvořit vlastní šablonu, přesně podle představ klienta. Na tuto fázi se těším ze všeho nejvíce.

Musím říct, že ty tři měsíce utekly neskutečně rychle. Člověk se málem ani nepozastaví, aby se podíval, co se vlastně všechno stalo. Jsem spokojený, cítím totiž, že tahle cesta už někam vede. Cítím, že se mám v čem vzdělávat a zlepšovat.

Potřeboval jsem změnu, a změnu jsem nakonec i udělal.

@karelvlasak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *