Praha/Liberec
+420 734 718 899
obchod@prestima.cz

Vzdělání a zábava pro 21. století


Hybridní budoucnost?

Pokud bych měl vybrat nějaké slovo, které by přiléhavě charakterizovalo dobu, jež právě prožíváme, určitě by to mohlo být slovo HYBRIDNÍ. Hybridní automobily po létech rozpačitého přešlapování začínají být dobrou variantou hospodárnosti. Hybridní pracovní úvazky šetří čas a energii při každodenních přesunech na pracoviště. Hybridní pracovní týmy spojují jednotlivce různých profesích do skupin řešících společné úkoly.  Slovo hybridní můžeme nalézt všude tam, kde klasická povolání začínají dostávat jakýsi pomyslný doping, jež je činí efektivnější, rychlejší pohodlnější nebo zajímavější. Doping legální a leckdy po čertech potřebný. 

Digitalizace má své plusy

Po prvních nesmělých krůčcích se hybridními stávají i eventy. Nemyslím tím akce konané přímo ve virtuálním prostředí. Mám na mysli ty klasické. Takové, jaké jsme je znali z doby před omezeními, doplněné navíc o různé digitální vymoženosti. Pojďme si ukázat příklad. Připravujeme science výstavy do obchodních center. Výstava nabízí mimo jiné velkoplošné LED panely s výkladem probíraného tématu a doprovodné workshopy. Účastník má možnost přečíst si, čím je dané téma zajímavé a hned si ho na tom samém místě i prakticky vyzkouší či zažije. Potud klasika. Ale. Co když je právě pondělí a návštěvnost v centru nemusí být tak vysoká, aby se vyplatilo mít na akci živý tým animátorů? A zde přichází do akce právě hybridní část vašeho eventu. V čem spočívá? Každý LED panel jsme opatřili QR kódem, po jehož načtení ve vašem chytrém telefonu se vám workshop zobrazí ve video podobě, opatřené dalším výkladem a info grafikou k danému pokusu. Návštěvník přichodivší na akci ve spodním časovém okně tak není o nic ochuzen. A digitalizace v podobě speciálně připravených videí je navíc využitelná pro propagaci na sociálních sítích a v dalších digitálních nosičích. Vše v duchu dnešní doby.

Akce, efektivita, vizibilita…

Obr. 1 – Živé animátory můžete v rámci výstavy doplnit o set naučně-zábavných videí rozšiřujících portfolio prezentovaných informací.

Vaše nápady jsou neomezené

Dalšímu rozšíření obsahu se pak meze nekladou – aktivita může být přímo ve vašem telefonu doplněna digitálním kvízem, po jehož zvládnutí můžete být odměněni nejen novými vědomostmi, ale i nějakou tou odměnou v podobě slevy na zboží související s danou tématikou. Takovýchto vychytávek v podobě digitální složky, které doplňují informace, zábavu a pestrost eventu, se v budoucnu dočkáme na každé profesionálně zpracované akci. Personalizace, zpětná vazba, individuální zobrazování, možnost odloženého nebo opakovaného zhlédnutí a mnoho dalších vychytávek. Takže vítejte v 21. století. Vítejte v době digitální.

@Záboj Marek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *